Ubytování Český ráj, okolí penzionu Michelle v Českém ráji

Rychlý kontakt
Tel: +420-604854400
Email: info@ubytovani-raj.cz

Novinky
Ubytování v pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Ubytování v apartmánech.

Vyhřívaný bazén s bezchlorovou úpravou vody.

Úschovna pro Vaše kola.

Mimo sezónu je u nás ubytování i na jednu noc bez příplatku.

K Vašemu pobytu je možné si zarezervovat slevovou kartu.
Ubytování Český ráj - okolí.

V okolí ubytování je spousta turisty vyhledávaných cílů v podobě hradů a zámků a to třeba  Valdštejn, Hrubá Skála, Sychrov, Trosky, Kost, Dětenice, Staré Hrady a plno dalších.

K dalším zajímavostem patří okolní skály: Hruboskalsko, Klokočské skály, Maloskalsko, Besedické skály,  Příhrazské skály,  Drábské světničky, Prachovské skály a mnoho jiných skalních útvarů.

Pro cyklisty je zde spousty cyklotras například, Zlatá stezka Českého ráje, nově otevřená trasa podél Jizery z Turnova přes Malou Skálu až do Lišného a spousta jiných.

Většina cyklotras vede kolem míst kde se natáčely pohádky a filmy třeba nejznámější z nich princ Bajaja, Jak dostat tatínka do polepšovny, S čerty nejsou žerty a spoustu dalších.


Mezi známé vodní plochy potří například: Věžický rybník, Nebák, Rokytňák a další.

Český ráj nabízí kromě výše jmenovaných i plno jiných známých i méně známých zajímavostí.Pokud chcete vědět něco více o těchto krásách Českého ráje, včetně fotografii klikněte ZDE..... a otevře se Vám nové okno, kde si můžete vybrat. Popřípadě si můžete již dopředu naplánovat výlety po Českém ráji.

V Českém ráji je mnoho zajímavostí, které stojí za to vidět.

Turnov.
Město bylo založeno v polovině 13. století Jaroslavem Havlem z rodu Markvarticů na ostrohu nad řekou Jizerou. Pozdějšími pány města se staly významné české rody Vartenberkové a Smiřičtí. Turnov byl často sužován nájezdy vojsk. V roce 1468 byl vypálen lužickými křižáky a roku 1643 Švédy. Velký požár také ohrozil město roku 1707.Přes všechna neštěstí se tu však rychle rozvíjela řemesla. Již v 17. století zde vznikaly první sklářské hutě na výrobu „pálené skelné kompozice“ , tj. zhotovení umělých drahokamů ze skla. V 16. stol. zde pracovala řada brusičských dílen, které upravovaly a brousily zdejší a dovážené drahé kameny. Obchod s nimi kvetl zejména v 18. a 19. stol., kdy se vyvážely do celého světa. Tradice výroby šperků se v Turnově rozvíjí dodnes. Je zde i střední umělecko-průmyslová škola na zpracování kamene, kovu a výrobu šperku, která – jako první v Evropě – byla založena již roku 1884.Dnes je Turnov turistickým centrem Českého ráje. Je ideálním východiskem pro putování Hruboskalskem, Maloskalskem a Klokočskými skalami. Sídlí zde i správa Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Muzeum Českého ráje patří k nejčastějším cílům návštěvníků regionu. Od roku 1886 shromažďuje doklady o přírodním bohatství Českého ráje a jeho dějinách. Jedinečné expozice jsou věnovány drahým kamenům a šperkům. Doplňují je oddělení archeologie, historie a národopisu. Součástí stálé expozice je také unikátní panoramatický obraz Mikoláše Alše "Pobití Sasíků pod Hrubou Skálou" (8,5 x 10m) z roku 1895. V červenci 2000 byla po kompletní rekonstrukci otevřena mineralogicko-geologická expozice, která je věnována geologickému vývoji Turnovského regionu i celé planety.
Turnov má svou historii, památky a osobnosti a také výtečnou polohu. Leží na řece Jizeře obklopen malebnou krajinou Českého ráje, krajinou pískovcových skal, údolí, lesů, romantických zřícenin, pohádkových hradů, zámků a osobité lidové architektury. Však také právem nese označení "srdce Českého ráje". Město Turnov je ideálním východiskem pro výlety do této unikátní krajiny.


Na Vaší navštěvu se těší majitelé ubytování Český ráj.